O mně

Pracovně

Jmenuji se Nerisa Žůrková a mou vášní je pomáhat ostatním k tomu, aby našli svůj styl oblékání, ten, který dokonale vystihuje jejich osobnost. Myslím si, že barvy, střihy a materiály jsou důležité, ale ne tak moc, jako být ve svém oblečení sám/sama sebou. A protože je každý jedinečný a nabídka obchodů často velmi omezená, závislá na aktuálních trendech, dříve jsem také zkoušela navrhovat své vlastní oblečení a poskytovat ho lidem, kteří mají – řekněme – méně obvyklý styl.

Ke stylovému poradenství mě dovedla má vlastní dlouholetá snaha najít svůj styl. Prošla jsem si mnoha zahraničními články, několika knihami a typologiemi a musela zkusit mnoho postupů, z nichž některé mi při nalezení mého stylu pomohly a jiné se příliš neosvědčily. Díky tomu jsem zjistila, co funguje a co ne, a tyto své znalosti a zkušenosti teď předávám dále formou článků a osobních stylových konzultací – více v sekci „Služby“.

 

Osobně

Jsem studentka psychologie a kromě zde zmíněného šití, návrhářství a různých stylů oblékání mám (a měla jsem) různé další zájmy. Patří mezi ně činnosti spíše umělecké, jako je psaní povídek a básní, kreslení, hudba, nebo zpěv, ale i sebe-rozvoj, esoterika, čtení, fantasy… a také třeba hraní počítačových her. Možná vám něco říká alespoň Dračí doupě a jeho počítačové odnože (resp. hry jím inspirované). Miluji přírodu. Něco málo vím i o zahradničení. Taková zajímavost. Ale aktuálně je pro mě opravdu nejdůležitější onen osobní styl lidí a jeho hledání, samozřejmě ve spojení právě s „psychologií a spiritualitou“, aby styl člověka vystihoval.

Většinu roku bydlím v Brně, proto poskytuji konzultace výhradně zde. Jste-li z Ostravy, nejlépe uděláte, když počkáte na letní prázdniny. Ale doufám, že brzy budu působit v Brně celoročně, neboť to tady mám opravdu ráda a považuji toto město za svůj domov.

Více mě poznat můžete také skrze facebookové stránky Autencia, kde (ne)pravidelně přidávám příspěvky a novinky (nejen) z oblasti stylu a oblékání, příp. mi můžete napsat mail.